Káva Zlaté Zrnko – Oliver (Zmes arabica 90% a robusta 10%) – “LAHODNE HORKÝ” zrnková 1kg

Značka: Zlaté Zrnko
21,90 € 18,25 € bez DPH 21,90 € / 1 kg
Vypredané

Oliver je káva vynikajúca v kapučíne. Táto káva má výrazne konzistentné telo, obohatené o vône hrozienok, brusníc a černíc. Jej dochuť pripomína kávovú a sušienkovú zmrzlinu. Prekvapí milovníkov káv výrazných chutí.
Dátum praženia kávy skladom: 31.03.2020

Detailné informácie

Podrobný popis

Zlaté Zrnko – Oliver je káva vynikajúca v kapučíne. Táto káva má výrazne konzistentné telo, obohatené o vône hrozienok, brusníc a černíc. Jej dochuť pripomína kávovú a sušienkovú zmrzlinu.  Prekvapí milovníkov káv výrazných chutí.

Ocenenia: Víťaz 1 hviezdy na Great Taste Awards 2019 v kategórii espresso.

Pôvod: Káva Oliver je zmes 6 až 7 káv s pôvodom, 90% arabica a 10% robusta. Každá zmes Zlaté Zrnko je výsledným súzvukom chutí káv z ktorých je zložená a je namiešaná podľa chutí ľudí. Zmesi Zlaté Zrnko miešajú talianskí odborníci v laboratóriách priamo v prístave. Miešajú sa z rôznych zdrojov tak, aby každý mesiac, každý rok mali rovnakú výslednú chuť.

Praženie: na espresso (CITY+ FULLCITY vyvážená chuť acidity a horkosti)

Použitie: espresso

Mletie: stredne tvrdé zrno

Zlaté zrnko radí: Káva Zlaté Zrnko – Oliver si nás získala svojou viacvrstvovou horkastou chuťou. Súzvuk horkastých chutí rôznych orieškov a horkých čokolád vynikne veľmi dobre aj v klasickom kapučíne a prekvapí výraznou chuťou espressa.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Oliver si vyžaduje stredne hrubé mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na stránke Rady o káve

Chuťový profil:
Ovocnosť: ○○○
Vyváženosť: ●●○
Horkosť: ●●●
Aróma: ●●○
Intenzita: ●●○
Dochuť: ●●○
Kofeín: ●●○

Obsah balenia: 1kg