Černice 20g Wolfberry

Značka: Wolfberry
1,90 € 1,58 € bez DPH
Skladom (2 ks)

Príjemná kyslastá chuť a výrazná farba. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Až do konca 20. storočia sa n aliečebné účinky zbierla len list černíc. Dnes sú však vyhľadávané aj plody, ktoré sú bohaté na vitamín C a antioxidanty. Okrem podpory imunity, tak pomájú aj spomalovať stárnutie.  
Za zmienku stojí vysoké zastúpenie vitamínu A. E a K ako aj obsah železa, fosforu, horčíku, draslíku aj vápniku. Černice je preto vhodné konzumovať pri rôznych ochoreniach, rekonvalescencii aj po úrazoch. 
Bobule majú výborný detoxikačný charakter, prečisťujú črevá a riešia mnohé tráviace problémy. Ľudové liečiteľstvo ich často využíva pre ich močopudný účinok. Veria aj v ich pozitívny vplyv na činnosť obličiek. 

Podľa ľudovej medicíny sa černice starajú o prečisťovanie krvi, znižujú obsah cukru a cholesterolu v krvi a vďaka tomu pomáhajú s vysokým krvným tlakom. 

Pri lyofilizácii sa kúsky ovocia najskôr zmrazia a následne umiestnia do sušiarne. Tam z konzistencie ľadu prechádza voda okamžite do fázy vodnej pary a sušené ovcie si vďaka tomu zachováva svoju pôvodnú textúru, arómu, chuť a väčšinu vitamínov a minerálov. 

Nutričné hodnoty na 100g: Energia: 1200 kJ/ 287 kcal; Tuky: 6,3 g; z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g; Sacharidy: 39,6 g; z toho cukry: 39,6 g; Vláknina: 20,0 g; Bielkoviny: 7,6 g; Soľ: 0 g 

Alergény: Bez alergénov

Skladovanie:  Skladujte na suchom a tmavom mieste

Krajina pôvodu: Nemecko

Obsah balenia: 20 g

Dodatočné parametre

Kategória: Lyofilizované ovocie- sušené mrazom
Cukor: bez pridaného cukru
Kvalita: Konvenčná (Nebio)
Obsah laktózy: Bezlaktózové
Obsah lepku: Bezlepkové