Čučoriedky 20g

Značka: Wolfberry
2,30 € 1,92 € bez DPH
Na externom sklade

Výborné malé ovocie oceníte najmä pri raňajkách a pri pečení. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Sušené čučoriedky sa už po mnohé generácie využívajú na vyliečenie hnačiek u detí aj dospelých. Majú schopnosť zadržovať v tele vodu, pôsobia protizápalovo a ukľudňujú zvracanie. Najmä pre deti je táto medicína veľmi chutná. 

Čučoriedky obsahujú veľké množstvo vitamínu C, ktorý posilňuje imunitný systém. Sú tak skvelým doplnkom pri nachladnutí, chrípke a infekčných ochoreniach. Modré farbivo myrfilín napomáha zachytávať voľné radikály a môže znižovať riziko srdcovo-cievnych ochorení. 
Lesná zver napríklad vyhľadáva čučoriedky pri silnom strese, preto sa traduje, že toto ovocie dokáže ukľudniť nervy. Čučoriedky môžu mať pozotívny vplyv na zrak  a odďalovať únavu očí. 

Triesloviny majú podľa liečiteľov schopnosť tlmiť menštruačné bolesti, silné krvácanie a taktiež môžu pomôcť ženám v perchode. Za zmienku stoja aj ich blahodárne účinky na obličky a močové cesty. 

Ovocia je najskôr prudko zmrazené a potom umiestnené do sušiarne. Z konzistencie ľadu prechádza voda priamo do konzistencie vodnej pary a sušené ovocie si vďaka tomu zachováva svoju pôvodnú štruktúru, arómu a aj vitamíny a minerály. 

Nutričné hodnoty na 100g: Energia: 1000 kJ/ 239 kcal; Tuky: 3,8 g; z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g; Sacharidy: 38,2 g; z toho cukry: 38,1 g; Vláknina: 30,9 g; Bielkoviny: 3,8 g; Soľ: 0,02 g

Alergény: Bez alergénov

Skladovanie: Skladujte na suchom a tmavom mieste. 

Krajina pôvodu: Nemecko
Obsah balenia: 20g

Dodatočné parametre

Kategória: Lyofilizované ovocie- sušené mrazom
Kvalita: Konvenčná (Nebio)
Obsah lepku: Bezlepkové