Panela BIO 500g

Značka: Wolfberry
2,90 € 2,42 € bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Sladidlo je vyrobené zo surovej šťavy vylisované z čerstvo zozbieraných stebiel cukrovej trstiny tej najlepšej kvality. Panela je známa aj ako rapadura a na rozdiel od trstinového cukru si zachováva všetky živiny, ktoré cukrová trstna obsahuje. 

bio znamka

Detailné informácie

Podrobný popis

Sladidlo Panela je usušená šťava z cukrovej trstiny, ktorá si zachováva všetky živiny, ktoré sa v cukrovej trstine nachádzajú. Zpracováva sa šetrným spôsobom tak, že sa z rastlín najskôr vytlačí šťava, ktorá sa následne vysuší a po tom sa vzniknuté kryštáliky jemne rozdrtia. Na rozdiel od trstinového cukru si panela takto zachováva svoje benefity, pri trstinovom cukre sa vyrába zároven aj melasa, ktorá cukru "ukradne" takmer všetky výživné látky. 

Aj keď sa panela podobá skôr trstinovému cukru, chuťou skôr pripomína melasu. Patrí k najprirodzenejším cukrom, pretože pri jej výrobe nedochádza k bieleniu, rafinácii, ani k odeleniu melasy. 100g panely obsahuje o 73 mg viac vápnika, takmer o 12 mg viac železa  a o polovicu viac draslíku od trstinového cukru. 

Panela vám pomôže ako akékoľvek iné sladidlo, používame ho do koláčov, nápojov, dezertov, džemov... Je to výborný zdroj energie pre športovcov ale aj pri vyčerpaní či pri strese. Rapadura rozpustená v studenej vode s ľadom a citrónom je vynikajúci osviežujúci a výživny nápoj na leto, v zime v čaji či káve zohreje tak ako med.

Nutričné hodnoty na 100g
Energia:
1379 kJ / 326 kcal; Tuky: 0 g – z toho nasýtené 0 g; Sacharidy: 86.2 g – z toho cukry 86.2 g; Bielkoviny: 0.65 g; Vláknina: 0 g; Soľ: 0 g; Vápník: 80 mg; Železo: 12 mg; Fosfor: 60 mg; Draslík: 12 mg; Horčík: 80 mg

Alergény: Bez alergénov

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

Krajina pôvodu: Kolumbia

Obsah: 500 g