Himalájska soľ čierna hrubá Kala Namak 250g

Značka: Wolfberry
1,40 € –7 %
himalajska sul cerna hruba kala namak wolfberry 250 g
1,40 € –7 % 1,30 € 1,08 € bez DPH
Na externom sklade

Špeciálny druh soli s výraznou siričitou vôňou a vzácnymi minerálmi. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kale Namak sa síce hovorí čierna soľ, ale čierna na pohľad nie je. Toto exotické dochucovadlo je bohaté na širokú zmes minerálov s vysokým obsahom železa a prvkov ktoré majú sivastú a tmavú farbu. 

Kala namak sa ťaží v sopečných jazerách Pakistanu a Indie, jej chuť a vôňa sú tak výrazné, že pri prvom stretnutí môžu spotrebiteľa ľahko odradiť. Pri surovom stave má totiž vôňu a chuť vajíčka, avšak po uvarení získava príjemnú zeminú vôňu. 

Podľa ajurvédskych lekárov je čierna soľ najprospešnjšou soľou, pretože na rozdiel od obyčajnej soli nezvyšuje obsah sodíku v krvi. Preto ju títo učenci odporúčajú ľuďom, ktorí majú vysoký krvný tlak alebo tým, ktorí majú držať diétu s nízkym obsahom soli. 

Bez čiernej soli by si miestny obyvatelia nedokázali predstavit mnoho svjich typických pokrmov, ako je napríklad chaats, raitas alebo korenie čát másala. Indovia si dokonca čiernu soľ pridávajú aj na ovocie, vyskúšať môžete napríklad banán s čiernou soľou alebo jablko, určite vás chuť prekvapí. 

Chemické rozbory ukázali, že Kala Namak obsahuje širokú škálu minerálnych látok a stopových prvkov. Najviac je zastúpený chlorid sodný, chlorid horečnatý, síran sodný, chlorid vápenatý a železo. 

Nutričné hodnoty na 100g
Energia:
0 kcal / 0 kJ; Tuky: 0 g; Sacharidy: 0 g; Vláknina: 0 g; Bielkoviny: 0g; Soľ: 100g.

Niektoré minerály na 100g
Vápník:
340 mg; Mangán: 100 mg; Železo: 105.4 mg

Alergény
Bez alergénov

Krajina pôvodu
Pákistan

Obsah
250 g