Čaj z jazmínového kvetu 50g Wolfberry

Značka: Wolfberry
2,50 € 2,08 € bez DPH 5 € / 100 g
Na externom sklade

Nálev z jazmínových kvetov je mierny. Svetlo žltú farbu však vyváži omamná, kvetinová a exotická vôňa, ktorá sa šíri okamžite po zaliatí šálky. Jazmínový čaj chutí sladkasto a veľmi príjemne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čaj pripravíme z 2 čajových lyžičiek sušeného jazmínového kvetu a jeho zaliatím 1/4 l 95 ° C teplej vody. Ak pripravujeme zmes jazmínu a zeleného čaju, odporúčaná teplota vody je medzi 75-80 ° C. Ďalšou možnosťou je zaliať zmes najskôr do 1/3 nádoby a potom 2-3x znovu doliať, pričom doba lúhovania je podľa potreby 1-3 minúty. Vôňa čaju značne podporí chuťový zážitok. Šálka ​​s jazmínovým čajom sa už nemusí dochucovať, ale je na každom, čo si k čaju pridá.

Vonkajšie použitie: Pôsobí antisepticky a protizápalovo. Odvar z kvetov sa používa na omývanie napadnutej kože.

Vedeli ste že?
Jazmín je rýchlo rastúci ovíjavá a opadavá liana alebo krík s ostro zašpicatenými listami a hviezdicovitým zhlukom bielych alebo ružových kvetov. Kvety sú veľmi aromatické, najviac zjari alebo na začiatku leta, kedy sa púčiky rozvíjajú v krásne kvety. Sušený jazmín je klasickou súčasťou čajových i bylinných zmesí. Jeho chuť vynikne najmä v kombinácii so zeleným čajom. Jazmínového aróma sa často využíva aj pri aromaterapii, kúpeľoch alebo pri výrobe parfumov.

Zloženie: 100% čistý jazmínový kvet (Jasminum flos)

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Nie je určené deťom do 3 let.Ukládejte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

Skladovanie: Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Obsah balenia: 50g
Krajina pôvodu: Čína