Aktívne uhlie 50g Goodie

Značka: Goodie
5,10 € 4,25 € bez DPH 10,20 € / 100 g
Skladom (3 ks)

Aktívne uhlie zo škrupín kokosových orechov je určené na priamu konzumáciu. Má detoxikačné účinky a je vhodné na vnútorné aj vonkajšie použitie. Má takmer rovnaké účinky ako živočíšne uhlie, ale je vhodné aj pre vegánov. Vďaka jeho absorbčným účinkom sa v lekárstve najčastejšie používa pri intoxikácii a v priemysle na výrobu pitnej vody. Môže absorbovať lieky a výživové doplnky, preto sa odporúča dodržať interval 2–4 hodiny medzi užívaním liekov a užívaním aktívneho uhlia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Aktívne uhlie zo škrupín kokosových orechov je určené na priamu konzumáciu a na domáce kozmetické využitie. Má detoxikačné účinky a je vhodné na vnútorné aj vonkajšie použitie. Má takmer rovnaké účinky ako živočíšne uhlie, ale je vhodné aj pre vegánov. Vďaka jeho adsorpčným účinkom sa v lekárstve sa najčastejšie používa pri intoxikácii av priemysle na výrobu pitnej vody. Môže absorbovať lieky a výživové doplnky, preto sa odporúča dodržať interval 2–4 hodiny medzi užívaním liekov a užívaním aktívneho uhlia.

Účinky:

  • abrazívne
  • čistiacie
  • ústna hygiena
  • kozmetika


Odporúčané dávkovanie: Zmiešajte 1 čajovú lyžičku (2 g) s 200 ml vody alebo obľúbeným nápojom. Maximálna denná dávka je 5 polievkových lyžíc (cca 50 g) pre dospelých, pre deti cca 25 g.

Použitie:

  • potravinárske: Je obľúbené nielen pre svoje účinky, ale farebne spestrí nápoje aj pokrmy. Hodí sa aj do smoothie, do zmrzliny alebo do kaše.
  • na zuby: Vyskúšajte aktívne uhlie na čistenie zubov. Vďaka jeho vysoko abrazívnym vlastnostiam získate krásne čisté, biele a lesklé zuby. Prášok môžete zmiešať so zubnou pastou alebo aplikovať priamo na zubnú kefku. Nepoužívajte príliš často, mohlo by dôjsť k narušeniu skloviny.

Upozornenie: Výživový doplnok neslúži ako náhrada vyváženej a pestrej stravy. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Výživové údaje na 100 g:
Energia: 0 kJ / 0 kcal

Tuky: 0 g
z toho nas. masť. kys.: 0 g
Sacharidy: 99 g
z toho cukry: 0 g
Bielkoviny: 0 g
Soľ: 0 g

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme do 25 °C.

Zloženie: 100% aktívne uhlie – prášok

Obsah balenia: 50g 

Krajina pôvodu: ČR