Nakličovací pohár s odkvapom

16,90 € 14,08 € bez DPH
Skladom (48 ks)

Pohár na nakličovanie väčšiny semienok, špeciálne vyrobený na odkvapkávanie vody. Nakličovanie nikdy nebolo jednoduchšie. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Klíčiaca nádoba s odkvapom je ideálne prispôsobená na klíčenie väčšiny semienok (okrem rukoly, žeruchy a chia semienok). Odkvap zabezpečuje odvod prebytočnej vody a zároveň uľahčuje pravidelné premývanie a vlhčenie semienok bez nárokov na čas. Takto sa v pohári udržuje ideálna vlhkosť na klíčenie. Po použití sa nádoba jednoducho umyje a môže byť opäť naplnená.  

Nádoba sa skladá zo skleneného pohára a plastového sitka spolu s odkvapom a stojanom, vyrobeného z bezpečného kvalitého plastu BPA free. 

Návod na klíčenie semienok je veľmi jednoduchý:

  1. Do nádoby dáme 1,5- 2 lyžice semienok a zaleme vodou až po okraj. Necháme stáť niekoľko hodín, podľa druhu semienok (4-8 hodín)
  2. Vodu z nádoby vylejeme cez sitko a postavíme ju „dolu hlavou“ tak aby prebytočná voda mohla odtekať.
  3. Tento postup opakujeme každý deň- ráno a večer (3-6 dní)

Po vyklíčení semienok, nádobu umyjeme v umývačke riadu alebo v rukách. Takto umytá nádoba je pripravená na ďalšie klíčenie. 

Rada: Pri klíčkov redkvičky môžeme vidieť po 2-3 dni nepatrné "chĺpky". Sú to drobučké korienky- nie je to plieseň. Ak dodržíte všetky pokyny a výhonky budete pravidelne preplachovať, plesne sa nemusíte báť.  

Tip: Vodu, ktorú zlejeme z namočených semienok, odporúčame používať pri zalievaní kvetín. Je to skvelé hnojivo bohaté na živiny.  

Nezabudnite
Klíčky potrebujú k svojmu rastu teplotu cca 20,5- 22,5°C a svetlo. Treba ich však chrániť pred priamym slnkom. Takže v lete dávame klíčky ďalej od okna ale nechávame ich v teplúčku, keď im bude zima nebudú rásť.