Klíčiaca miska

15,50 € –3 %
klicici miska (1)
15,50 € –3 % 15 € 12,50 € bez DPH
Skladom (15 ks)

Klíčiaca miska na nakličovanie žeruchym rukoly, chia semienok, bazalky a slnečnice.

Detailné informácie

Podrobný popis

Miska sa skladá z porcelánovej misky a kvalitného bezpečného plastového sitka vyrobeného z tvrdého plastu (BPA free). Na pohľad je veľmi pekná a klíčky jej priam pristanú. Ideálne aj ako dekorácia do kuchyne.

Rukola a žerucha potrebujú klíčiť takto na miske, pretože okolo seba vytvárajú konzistenciu podobnú gélu, nabalujú na seba množstvo vody a len sitko s miskou im umožňuje spustiť "nožičku" smerom k vode. 

Pred prvým použitím misku umyjeme ako ktorýkoľvek iný riad. Po tom, čo klíčky skonzumuje je potrebné zhora aj zdola zo sitka odrhnúť všetky korienky. Najlepšie rukou alebo pomocou tupého nožíku. Prepláchneme tečúcou vodou a pre dôkladné umytie, môžeme vložiť aj do umývačky riadu. 

Návod: 

Do malého pohárika nasypeme 1,5-2 polievkové lyžice semienok. takto namočené ich necháme 4-8 hodín. Takto as semienka prebudia k životu. Potom obsah pohárika vylejeme cez sitko do misky a semienka pekne rozprestreme. Kašovitá konzistencia ktorá okolo semienok vznikla je v poriadku, rukola aj žerucha na seba totižto viažu veľké množstvo vody. Do misky pod sitko nalejeme do výšky 1cm pod sitko. Vodu v miske meniť nemusíte, ale môžete. Korienky klíčkov si už na druhý deň začnú hladať cestu k vode. Jediné, čo praviedlne treba robiť, je zavlažovať pravidelne (minimálne dva krát denne) klíčky zhora. Stačí ich jemne postriekať. Po približne 4 dňoch sú klíčky pripravené na zjedenie. Striháme ich rovno v miske. Korienky sa vyhadzujú. 

Nezabudnite
Klíčky potrebujú k svojmu rastu teplotu cca 20,5- 22,5°C a svetlo. Treba ich však chrániť pred priamym slnkom. Takže v lete dávame klíčky ďalej od okna ale nechávame ich v teplúčku, keď im bude zima nebudú rásť.