Jedlá sóda 400g Wolfberry

Značka: Wolfberry
2,20 € 1,83 € bez DPH 0,55 € / 100 g
Skladom (1 ks)

Jedlá sóda je všestranný pomocník, ktorý využijete v každodennej hygiene, pri praní bielizne, aj počas upratovania domácnosti. Sódu využijeme aj v kuchyni. Výhodou je, že tento poklad môže mať v špajze každý.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jedlá sóda má veľmi veľa použití. Vieme ju použiť v kuchyni, ako doplnok výživy, pri upratovaní aj v kozmetike.

Snáď každá gazdinka pozná kypriace vlastnosti sódy- často ju pridávame do koláčov aby nám narástli. Vlastnosti jedlej sódy možno využiť aj pri ústnej hygiene. Pridajte občas sódu na kefku k bežnej paste a môžete dosiahnuť odstránenie rôznych pigmentov a usadenín. Pomáha aj pri starostlivosti o strojčeky či iné ústne aparáty. Neutralizuje pachy- kľudne ju môžete nasypať do topánok aby ste sa zbavili nepríjemného zápachu, používa sa aj ako dezodorant alebo telový peeling.

Pri upratovaní domácnosti pôsobí na usadené nečistoty v umývadle, dreze, alebo v škárach obkladov. Uľahčuje tiež čistenie mastných usadenín v rúre. Ak sa nemôžete zbaviť zápachu z odpadu, kuchynskej hubky, umývačky, chladničky či zo psieho pelechu, aj vtedy si spomeňte na zázračný prášok.

Pokiaľ chcete pri praní bielizne dosiahnuť lepší výsledok, pridajte 1/2 hrnčeka jedlej sódy k praciemu prášku. Vyrovná sa tak pH vody, bielizeň je čistejšia a sóda navyše pomôže odstrániť aj veľmi silné škvrny.

Ako konzumovať jedlú sódu
Jedlá sóda je zásaditá, môže preto pomôcť pri prekyslení žalúdka a pri pálení záhy. Stačí rozmiešať 1-2 lyžičky sódy bikarbóny v pohári vody a vypiť

Nutričné ​​hodnoty v 100g
Energia: 50 kJ / 12 kcal; Tuky: 0,1 g; z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g; Sacharidy: 0,1 g; z toho cukry: 0 g; Vláknina: 0 g; Bielkoviny: 0,3 g; Soľ: 0 g

Zloženie: Jedlá sóda (Hydrogénuhličitan sodný NaHCO3)

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme

Obsah balenia: 400 g

Krajina pôvodu: Turecko