Minerálna deotyčinka 60g

Značka: Sonix
5,40 € –9 %
sonix minerlna deotyčinka 600x600
5,40 € –9 % 4,90 € 4,08 € bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Deodorant z minerálnych kryštálov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Dezodoranty z minerálnych kryštálov vytvárajú na koži ochranný film a prostredie, v ktorom sa baktériám nedarí  a tým spoľahlivo chráni pred vznikom telesného pachu počas celého dňa a dodáva dlhotrvajúcu sviežosť. Deo minerálny kryštál nie je antiperspirant, ktorý bráni vylučovaniu potu, ale je to dezodorant, ktorý vytvára prostredie, kde sa baktérie, spôsobujúcim telesný pach, nezdržujú. Neobsahuje alkohol ani chemické a konzervačné látky, nezanecháva škvrny na oblečení a je úplne bez špecifickej vône. Deo kryštál nie je testovaný na zvieratách a je priateľský k životnému prostrediu.

Použitie: Aplikuje sa na čistú pokožku hneď po umytí, pred použitím sa kryštál navlhčí. Po použití sa kryštál osuší.

Zloženie: voda, Ammonium alum

Vyrobené v EU

Potenie patrí k prirodzeným procesom organizmu. Je to predovšetkým spôsob, akým telo vylučuje škodlivé látky, reakcia na teplo, ale potiť sa môžeme aj zo stresu. Emočný pot páchne najsilnejšie, žiaľ, práve ten nám môže znepríjemniť dôležité situácie – napríklad dlho očakávané stretnutie, skúšky, konkurzy, napätie, nervozita, stres v práci. A práve takýto pot produkuje naše telo najčastejšie a v najväčšom množstve (približne 5-krát viac ako pot z tepla). Pot, ktorý telo vylúči pri prehriatí organizmu (čím sa ochladzuje), zvyčajne zapácha len mierne. Pot z tepla obsahuje až 99% vody bez arómy. Produkujú ho žľazy, ktoré sú umiestnené po celom tele. Na rozdiel od potu z tepla, emočný pot je produkovaný žľazami v podpazuší, okolo genitálií a prsných bradaviek. Pot obsahuje bielkoviny, ktoré baktérie pokožky rozkladajú a to následne páchne. Telesný pach je vlastne vedľajším produktom potu, ktorý sa dostáva do kontaktu s baktériami na našej pokožke. Zbavte sa jedného alebo druhého a zbavíte sa zápachu. Akokoľvek, nie je zdravé pokúšať sa brániť telu, aby sa potilo. Vhodnejšou voľbou je používanie dezodorantu, ktorý bráni rozkladu baktérií, čím zabraňuje tvorbe telesnému pachu.
Mnoho dezodorantov maskuje telesný pach vôňou parfumu. Navyše, obsahujú alkohol na zúženie pórov, alumínium chlórhydrát alebo alumínium zirkónium. Tieto komponenty vnikajú do pórov a fyzicky ich zablokujú alebo ich upchajú, aby zredukovali tok potu. V podstate tak bránia telu vylučovať toxíny.
Minerálna deotyčinka neobsahuje Alumínium Chlórhydrát! Je vyrobená špeciálnou technológiou z  prírodných minerálnych solí a neobsahuje žiadne prísady. Je vhodná aj na citlivú pokožku, alergicky reagujúcu kožu a pre každého, kto chce zdravú alternatívu k bežným dezodorantom, plných chemikálií.
Ammonium Alum pozostáva z radu minerálnych solí, ktoré v kombinácii vytvárajú minerálny kompozit, čiže minerálnu hrudu. Molekuly Alum sú príliš veľké, aby ich absorbovala koža, preto zostávajú na povrchu.
Ammonium alum je bezpečné a neškodí zdraviu, ako sa vyjadrili už mnohí odborníci v zdravotníctve. K používaniu Deo kryštálu sa v zahraničí kladne vyjadrili aj centrá pre liečbu rakoviny.
Kryštálové minerálne produkty boli ohodnotené číslom 1 organizáciou Enviromental Working Group v teste zameranom na bezpečnosť zložiek používaných vo všetkých dezodorantoch!

Obsah balenia: 60g