RBD Kokosový olej 900ml

Značka: Wolfberry
6,90 € –5 %
rbd kokosovy olej wolfberry 900 ml
6,90 € –5 % 6,50 € 5,42 € bez DPH
Skladom (7 ks)

Rafinovaný, bielený kokosový olej bez typickej kokosovej arómy. Vhodný na vyprážanie, varenie a pečenie. 

Detailné informácie

Podrobný popis

RBD kokosový olej Wolfberry sa získava rafináciou poslednej frakcie, ktorá zostane po predchádzajúcom lisovaní dužiny kokosového orechu. Po rafinácií, ktorá sa robí pri vysokých teplotách, olej stratí vlastnosti panenského oleja, ale získava zvláštne schopnosti ako napríklad, že sa neprepaľuje- až nad 210°C a je vhodný pre zdravie tým, že neobsahuje trans mastné kyseliny ako iné živočíšne tuky. Plus je vhodný na:
 
  • smaženie, vyprážanie
  • pri výrobe nei sú použité žiadne rozpúšťadla
  • bod topenie je 23-27°C

Bohužiaľ mnoho obchodníkov vydáva takýto RBD olej za bežný panenský kokosový olej, avšak rozdiel spoznáte jednoducho. Rafinovaný olej je pri výrobe zbavený svojej vône, pri čom panenský kokosový olej krásne rozvoniava. 

Použitie
RBD kokosový olej má veľmi široké využitie ako potravina. Vzhľadom ku svojej tuhej konzistencii do teploty 23°C je vhodný ako náhrada masla alebo margarínu pri príprave rôznych pomazánok či dezertov. Výborne sa hodí aj na smaženie. Kokosový olej nežltne a je vhodný aj na kozmetické účely. 

Nutričné hodnoty
Energetická hodnota:
3765 kJ/ 900 kcal, Tuky: 100g, z toho nasýtené mastné kyseliny 91 g, Sacharidy: 0 g, z toho cukry 0 g, Bielkoviny: 0 g, Vláknina: 0 g, Soľ: 0 g,


Alergény: Bez alergénov

Krajina pôvodu: Vietnam

Obsah: 900 ml