Ľanové semienko hnedé BIO 500g

Značka: Wolfberry
2,30 € 1,92 € bez DPH 0,46 € / 100 g
Na externom sklade
Položka bola vypredaná…

Malé lesklé, hnedé a pri tom tak zdravé. Ide o potravinu s vysokým obsahom biologicky aktívnych látok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ľan je prastará plodina, ktorá pochádza z Ázie. Je to stredne vysoká bylina s bledomodrými kvetmi, jej plodmi je tobolka s drobnými semienkami. Túto rastlinu dokonca poznali už aj v Egypte pred 7000 rokmi a veľmi si cenili jej účinky. Nie len oni prepadli účinkom semienok, ale aj Hippokrates ich predpisoval ľudom pri problémoch s tráviacim ústrojenstvom.

lanove semienko

 

Ľanové semená sa stali známe ako zdravý zdroj vlákniny a sterolov pre srdce. Sú tiež populárne kvôli tomu, že zrná sú alternatívou k pšeničným otrubám. Obsahujú nerozpustnú vlákninu a vitamín E, no zvláštnosťou je kyselina alfa-linolénová, ktorá je formou omega-3 tukov.

Ľanové semienka tiež výborne chutia. Môžete si nimi posypať ovsené vločky, dať ich do smoothies, alebo môžu byť použité pri pečení. Táto potravina sa dá použiť aj na liečbu mnohých zdravotných ťažkostí.

Ako pomáhajú:

  • prevencia nádorových ochorení 
  • prevencia osteoporózy
  • kontrola telesnej hmotnosti
  • komfort pri menopauze
  • podporujú trávenie a funkcie tráviaceho traktu
  • podporujú funkciu prostaty
  • prevencia proti rakovine a kardiovaskulárnym ochoreniam
  • antibiotické účinky
  • prečisťujú obličky a pečeň
  • liečia kožné ochorenia

Čo obsahujú: Vodu, tuk, bielkoviny, sacharidy, vlákninu, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, luteín, zinok, meď, mangán, selén, omega 3 a omega 6 mastné nenasýtené kyseliny, vitamíny B, C, E, K, kyselinu pantoténovú a kyselinu listovú

Ľanové semienko je výborným doplnkom jedálničku. Aby však telo z neho získalo všetky jeho výživné látky, je potrebné ho dobre rozkúsať alebo semienka rozdrtiť ešte pred konzumáciou, inak by ľanové semienko prešlo tráviacim traktom bez akéhokoľvek účinku. Celé semienka sa dajú skladovať dlhú dobu, keď sú dlhšie rodrtené, majú tendenciu získať žltú farbu. 

Nutričné hodnoty v 100g: Energia: 2234 kJ / 534 kcal; Bielkoviny: 18.3 g; Sacharidy: 1.58 g – z toho cukry 1.5 g; Vláknina: 27.3 g; Tuky: 42.16 g – z toho nasýtené: 3.7 g, mononenasýtené: 7.5 g; polynenasýtené: 28.7 g; Vápník: 255 mg; Sodík: 30 mg; Železo: 5.7 mg; Fosfór: 642 mg; Draslík: 813mg;Horčík: 392 mg; Vitamín B1: 1.64 g; Vitamín B2: 0.16g; Vitamín B6: 0.47 g; Vitamín C: 0.6 g

Odporúčaná denná dávka: približne 20 g aby ste sa vyhli chorobám, ak trpíte chorobami ako hnačka, zápcha, zápal, vysoký cholesterol, kardiovaskulárne choroby, jedzte semienka pravidelne, 25-30g denne, s mliečnymi výrobkami. Najlepšie je jesť ľanové semienka s mliečnymi výrobkami pretože zabezpečujú lepšie vstrebávanie živín do organizmu. 

Krajina pôvodu: Maďarsko

Obsah balenia: 500 g