Kukurica na popcorn BIO

Značka: Wolfberry
od 2,10 € až –4 %
kukurice na popcorn wolfberry bio 250 g
od 2,10 € až –4 % od 2 € od 1,67 € bez DPH od 0,69 € / 100 g

Zvoľte variant

Pukance rýchlo a ľahko kedykoľvek... z BIO kukurice, ktorá nie je geneticky modifikovaná.

bio znamka gmo freegluten freevegan

Detailné informácie

Obsah: 250g
Skladom (7 ks)
2,10 €
2 €
1,67 € bez DPH
Obsah: 1000g
Skladom (8 ks)
6,90 €
5,75 € bez DPH

Podrobný popis

Kukurica na pukance alebo popcorn je zvláštny druh kukurice s tvrdou šupkou, vďaka ktorej sa pri zahrieavní zrnka vytvára v strede tlak, ktorý kukuricu roztrhne a jeho vnútirná časť, ktorá obsahuje škroby a proteíny sa tak dostane von.

Kukurica je treťou najpestovanejšou plodinou sveta (po ryži a pšenici). Neobsahuje glutén, čo je zmes dvoch bielkovín, a teda ani nevyvoláva alergické reakcie a celiatici ju môžu radostne hltať.. 

Mnoho ľudí prekvapí, že pukance sú už niekoľko tisíc rokov staré a pochádzajú od amerických indiánov. Popcorn získal na obľube práve v Amerike počas priemyselnej revolúcie a odtiaľ sa šíril do celého sveta rýchlosťou blesku. U Američanov môžme nájsť aj inšpiráciu ako si pukance pripraviť, pretože ich považujú priam za svoje národné jedlo- napríklad poliať roztopeným maslom. 

Wolfberry kukurica na popcorn prechádza prísnou kontrolou. Po tom čo sa zozbiera, je približne na 10 mesiacov skladovaná v zásobníkoch, kde sa pomaly vysušuje na ideálnu vlhkosť (13-15%) vo vnútri kukuričného zrna. Zväčšenie objemu tejto kukurice po zahriatí je obdivuhodné.. 

Popcorn je sám o sobě potravina, která je poměrně málo energeticky vydatná, ale je potřeba připravovat ho bez tuku. Pokud ho budete chtít dělat na oleji, vyberte si nějaký kvalitní, který se nepřepaluje. Pro tento případ je ideální kokosový olej.

Príprava pukancov v hrnci
Kukuricu nasypeme do hrnca už s rozohriatym olejom tak, aby kukurica zakryla iba dno. Odporúčame vybrať kvalitný olej, ktorý sa neprepaluje ani pri vysokých teplotách napr. kokosový. Kukuricu prikryjeme pokrievkov. Čakáme kým budú intervaly medzi pukaním dlhšie ako 5 sekúnd a dáme dole z "ohňa". Ochutiť môžeme soľou, či maslom. 

Príprava v mikrovlnke
Kukuricu nasypeme do misky alebo do papierového vrecka. Misku zľahka prikryjeme viečkom a vložíme do mikrovlnky na najvyšší výkon približne na 3-4 minúty. Keď budú intervaly medzi pukaním dlhšie ako 5 sekúnd vyťahujeme. Ochutíme soľou alebo maslom. 

Nutričné hodnoty v 100g
Energia:
1466 kJ / 347 kcal; Sacharidy: 64.2 g; Bielkoviny: 9.2 g; Tuky: 3.8 g – z toho nasýtené 0.7 g; Vláknina: 9.7 g; Vlhkosť: 13 %; Sodík: 35 mg; Fosfór: 210 mg.

Alergény
Kukurica

Krajina pôvodu
Maďarsko

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

Obsah
250 g

Produkt ekologického hospodártsva. 

Dodatočné parametre

Kategória: Slané
Obsah lepku: Bezlepkové