Himalájska soľ ružová 250g

Značka: Wolfberry
1,20 € –20 %
Himalájska soľ ružová 250g
1,20 € –20 % 0,95 € 0,79 € bez DPH
Na externom sklade
Položka bola vypredaná…

Nerafinovaná prírodná kryštalická soľ s obsahom 84 stopových prvkov. Bez umelých anorganických aditív, chemického fluóru a jódu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Himalásjka ružová soľ sa ťaží v Pakistane. Táto soľ sa vyskytuje v červenkastej alebo ružovej farbe, no niekedy aj biela alebo ako transparentná. Ružová himalájska soľ je veľmi čistá, pretože nie je dekontaminovaná civilizáciou. 

Ku konzumácii sa vyberá asi 10% z ťaženej soli, ktorá je pravidelne kontrolovaná v nezávislých laboratóriach. Soľ obsahuje 88 prvkov, z toho 84 minerálov, ktoré sú vo veľmi malých časticiach a preto sú ľahko stráviteľné ľudským telom. 

Kryštály ružovej soli vznikali milióny rokov pod veľkým tlakom iných hornín. Svoju ružovú farbu soľ získala vďaka obsahu oxidu železa a rôznych ďalších minerálov. Táto soľ sa v Európe používala už dávno, no bola to výsada kráľovských rodín, preto ju možno poznáte aj pod názvom kráľovská soľ. 

Soľ sa ťaží ručne, v súlade s prírodou a s dlhovekou tradíciou. Pri ťažbe sa nepoužívajú žiadne mechanické zariadenia ani trhaviny. Následne sa ručne drví a premýva a nechá sa vyschnúť na slnku. 

Soľ je sterilne zabalená a je vhodná pre okamžitú konzumáciu. Do soli nie sú pridávané žiadne chemické zlúčeniny, preto je vhodná aj do kúpeľa. Pokožka z nej dokáže vstrebávať všetky minerály a tak doplniť potrebné látky. 

Urobte si doma vlastné kupele :)

Prvky nachádzajúce sa v himalájskej ružovej soli: vodík, lítium, beryllium, bór, uhlík, dusík, kyslík, fluorid, sodík, horčík, hliník, kremík, fosfor, síra, chlór, draslík, vápník, skandium, titán, vanád, chróm, mangán, železo, kobalt, nikel, meď, zinok, gálium, germánium, arzén, selén, bróm, rubídium, stroncium, ytterbium, zirkónium, niób, molybdén, technécium, ruthenium, rhodium, palladium, striebro, kadmium, indium, cín, antimón, telúr, jód, césium, bárium, lanthan, cér, praseodymium, neodym, promethium, samarium, europium, gadolínium, terbium, dysprosium, holmium, erbium, túlium, ytterbium, lutecium, hafnium, tantal, wolfrám, rhenium, osmium, irídium, platina, zlato, ortuť, tálium, olovo, bismut, polónium, astát, francium, rádium, aktínium, tórium, protaktinium, urán, neptúnium, plutónium. 


Nutričné hodnoty v 100g:

  • Energie: 12 kJ/3 kcal; 
  • Tuky: <0.1g; 
  • Bílkoviny: 0.94g; 
  • Sůl: 94.1g; 
  • Vápník: 205 mg; 
  • Draslík: 618 mg; 
  • Železo: 105.4 mg. 


Alergény: bez alergénov

Skladujte na tmavom a suchom mieste.

Krajina pôvodu: Pákistan

Obsah balenia: 250 g