Beetroot powder 100%

14,50 € 12,08 € bez DPH 20,71 € / 100 g
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

100% prášok z červenej repy.
Červená repa má vysoký obsah živín a vlákniny. Medzi ďalšie výhody patrí vysoký podiel antioxidantov, vápnika, železa, draslíka a mangánu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Červená repa je jednou zo superpotravín súčastnosti. 
Superpotraviny sú potraviny, ktoré obsahujú vysoký podiel nutričných látok- ako sú vitamíny, minerály a antioxidanty a preto sú prospešné pre naše telo vo viacerých oblastiach. 

Cvikla nám dodáva energiu, pomáha znižovať krvný tlak a znižuje známky starnutia. Obsahuje látky s močopudnými účinkami, je bohatým zdrojom draslíku, naviac vo veľmi výhodnom pomere so sodíkom. Často sa môžete stretnúť s vyjadreniami, ktoré podporujú jej protirakovinové účinky. Niekoľko štúdií ukázalo, že cvikla vďaka svojim látkam dokáže napomáhať v boji proti onkologickým ochoreniam a dostávať telo do stavu pred ochorením. 

Za to môžeme vďačiť aj silným farbivám antokyánom, ktoré cvikla obsahuje- tie majú pozitívny vplyv aj na naše cievy a žily, a to konkrétne na ich pružnosť a pevnosť ich stien. Zmes fytochemikálií zase podporuje detoxikačnú funkciu našich čriev a pečene (podporuje tvorbu žlči).

Beetroot powder, čo je vlastne prášok z červenej repy, môžete pridávať do sladkých aj slaných jedál, pretože má príjemnú sladkastú chuť a naviac si svoje jedlo obohatíte o veľmi dôležité látky, a tú krásnu červenú farbu :)

Odporúčané dávkovanie: všeobecne záleží od množstva cesta, ovocia, cestovín atď, treba začať opatrne s 1-2 čajovými lyžičkami a postupne pridávať až do želanej farby. 

Zloženie: 100% BIO prírodný prášok z červenej repy
Obsah balenia: 70g 
Krajina pôvodu: Mimo EÚ