Epsomská soľ 500g Wolfberry

Značka: Wolfberry
1,70 € 1,42 € bez DPH 1,70 € / 1 ks
Na externom sklade
Položka bola vypredaná…

Epsomská liečivá soľ

Detailné informácie

Podrobný popis

Heptahydrát síranu horečnatého (MgSO4 x 7H2O), rovnako aj nazývaný horká soľ. 

Oproti morskej soli je epsomská mladica. Bola objavená až v 17. storočí pri meste Epsom v anglickej oblasti Surrey. Odtiaľ pochádza aj jej názov Epsom. Pre svoju horkosť je takmer nepožívateľná. Ale je významnou soľou niektorých známych minerálnych vôd ako napríklad Šaratica, či Zaječická horká. Vnútorne sa stala obľúbenou formou prejímadla a ako vhodný prostriedok na prečistenie organizmu. S vnútorným dávkovaním však opatrne, odporúčame iba po dlhom samoštúdiu. 

Avšak ako kúpeľná soľ nám prináša mnoho pozitívnych účinkov. Už od 17. stroročia pripisujú soli kladné relaxačné účinky, zmäkčenie kože pri pravidelnom používaní, dokonca bola používaná pre svoj pozitívny vplyv na srdcový rytmus a krvný tlak. Je to odporúčaná mnohými prírodnými liečiteľmi na ukľudnenie, k liečbe športových zranení, boľavých svalov, na odstránenie toxínov z tela a obnovenie pH rovnováhy pokožky. 

Tipy: 

  • pridajte si do vane 1-2 kvapky vášho obľúbeného éterického oleja
  • epsomskú soľ si môžeme pridať aj do gélu na umývanie, či už na tvár alebo telo. Hydratuje, omladzuje pokožku a samozrejme ju dôkladne čistí.

 

Skladovanie: Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Obsah: 500 g