Perkarbonát sodný 1kg Nanolab

Značka: Nanolab
4,10 € 3,42 € bez DPH 4,10 € / 1 kg
Skladom (2 ks)

Oxidačné a bieliace činidlo. Pri používaní sa rozkladá na neškodné zložky: sódu, vodu a kyslík.

Detailné informácie

Podrobný popis

Perkarbonát sodný je skvelým pomocníkom pri praní. Vďaka svojej schopnosti uvoľňovať kyslík je skvelým odstraňovačom škvŕn. Stačí pridať polievkovú lyžicu do priemerného množstva bielizne a uvidíte, že vaše oblečenie bude v okamihu svieže a čisté. A to všetko bez použitia chemických bieliacich prostriedkov.

POZOR perkarbonát sa aktivuje teplot- minimálna teplota na jeho aktiváciu je 40 °C

Perkarbonát je:

Účinný proti škrvnám
Je veľmi účinný v boji proti škvrnám. Je to, akoby mal schopnosť cestovať späť v čase a vrátiť vaše oblečenie do doby, keď bolo nové a bezchybné. Či už ide o škvrny od vína, čokolády, kávy alebo trávy, perkarbonát sodný je na to pripravený. Poradí si aj s detskými nehodami pri plienkovaní.

Bezpečný a biologicky rozložiteľný
Na rozdiel od mnohých chemických čistiacich prostriedkov je perkarbonát sodný biologicky odbúrateľný a neškodný pre životné prostredie. Funguje na báze kyslíka, takže po použití sa rozkladá na vodu, kyslík a sodík. 

Univerzálny
Môžete ho použiť na akýkoľvek druh látky. Je bezpečný aj na farebnú bielizeň, takže sa nemusíte obávať, že by vaše obľúbené červené tričko zružovelo.

Šetrný k textíliám
Je šetrný k tkaninám. Na rozdiel od chlóru neničí vlákna a pomáha udržiavať ich kvalitu. Vaše obľúbené oblečenie vydrží dlhšie ako nové.

Cenovo dostupný a úsporný
A nakoniec je veľmi úsporný. Na to, aby bol účinný, ho nemusíte používať vo veľkých množstvách. Keďže je šetrný k tkaninám, pomáha predĺžiť životnosť vášho oblečenia, čím šetrí vaše peniaze.

Dávkovanie

  • Na bežné pranie: pridajte 1-2 polievkové lyžice (15-30 gramov) priamo do bubna práčky a polovičné množstvo na farebné oblečenie, perte pri teplote najmenej 40 °C
  • Pre silne znečistené alebo zafarbené tkaniny: pridajte 2-4 polievkové lyžice (30-60 gramov) priamo do bubna práčky a polovičné množstvo pre farebné oblečenie, perte najmenej pri 40 °C
  • Predbežné namáčanie tkanín: rozpustite 1-2 polievkové lyžice (15-30 gramov) perkarbonátu sodného na liter horúcej vody a nechajte tkaniny namočené aspoň jednu hodinu alebo cez noc, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

Zloženie: perkarbonát sodný
Vzorec: Na2CO3-1,5H2O2

Skladovanie: skladujte na suchom a tmavom mieste v uzavretom vrecku. Chráňte pred slnečným žiarením. 
Obsab balenia:
1kg