DETSKÝ KAŠEĽ 10ml Benedictus

Značka: Benedictus
29,90 € 24,92 € bez DPH 299 € / 100 ml
Vypredané

100% prírodné liečivé kvapky BENEDICTUS sú ručne miešané extrakty z esenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Liečivé kvapky pre deti DETSKÝ KAŠEĽ majú napriek nižšej koncentrácii a príjemnejšej chuti rovnako rýchly nástup účinku vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Sú vhodné pre deti od 3 rokov. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kašeľ je reflexným obranným mechanizmom organizmu, ktorého cieľom je vypudiť z dýchacích ciest cudzie častice. Vyvoláva ho podráždenie receptorov, ktoré sa nachádzajú na sliznici dýchacích ciest. K trvalému dráždeniu receptorov dochádza pri zápaloch horných dýchacích ciest spôsobených v 90 % prípadoch vírusmi, ktorých sprievodným znakom je v počiatočnom štádiu suchý kašeľ, ktorý je nepríjemný, bolestivý, dráždivý, vysiľujúci a neproduktívny.

Ak dôjde k napadnutiu organizmu vonkajšími škodlivinami dochádza ku zvýšenej produkcii hlienu, ktorým sa tieto obaľujú a pomocou riasinkového epitelu sa dostávajú vykašliavaním z tela von. Takýto kašeľ, ľudovo nazývaný aj vlhký, je produktívny a vedie k vedie k vykašliavaniu hlienov.

Špeciálnou kategóriou je čierny kašeľ, označovaný tiež ako dávivý. Je vyvolaný patogénnou baktériou Bordetella pertussis. Je nebezpečný hlavne u detí, kedy môže dôjsť k zastaveniu dychu počas kašľa, prípadne sa môžu objaviť kŕče.  

Prírodné kvapky BENEDICTUS DETSKÝ KAŠEĽ sú ideálne proti suchému aj vlhkému kašľu. Okrem antibakteriálnych, antivírusových a protiplesňových účinkov majú kvapky aj účinky protizápalové.

Zloženie:
Vinič hroznorodý - jadierka (oleum vitis viniferae)

Citronovník rajský - oplodie (oleum citri paradisi)

Myrhovník pravý - živica (oleum myrrhae)

Ďumbier lekársky - podzemok (oleum zingiberi)

Slamiha piesočná - kvet (oleum stoechadi)

Klinčekovec voňavý - puk (oleum caryophylli)

Eukalyptus guľatoplodý - list (oleum eucalypti)

Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Uchovávajte pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie, ktorý je uvedený na obale. 

Obsah balenia: 10ml
Krajina pôvodu: SR