Nakličovacie sitko 11cm Wolfberry

Značka: Wolfberry
5,60 € –1 %
naklicovaci sitko o prumeru 11 cm wolfberry
5,60 € –1 % 5,50 € 4,58 € bez DPH 5,50 € / 1 ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Sitko na jednoduché nakličovanie drobných semienok. Jednoduché na údržbu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Nakličovacie sitko je z nehrdzavejúcej ocele s hliníkovou lištou, je odolné, jednoducjé na údržbu a vhodné aj do umývačiek riadu. Umožnuje oplachovať celé klíčky aj s korienkami, čím sa zabraňuje tvorbe pliesní. 

Sitko stačí umiestniť do misky tak, aby semienka neboli namočené vo vode, ale získavali len potrebnú vlahu. Priamo na sitko nasypeme semienka, zalejeme vodou, pravidelne preplachujeme a po niekoľkých dňoch sa môžeme tešiť na čerstvé klíčky. 

Návod na klíčenie
•  Semienka prepláchneme vodou a nasypeme ich na sitko umiestnené v miske
•  V miske ponecháme na dne trochu vody, ktorá semenám dodává vlahu. Takto pripravenú misku umiestníme na tmavé a teplé miesto- ideálne na klíčenie. T
•  Rastlinky je potrebné pravidelne preplachovat (aj korienky zo spodnej strany), abychom zabránili plesniam (2-3x denne). 
•  Prvé klíčky se objavia po 24 hodinách.
•  Na konzumáciu sú vhodné celé rastinky aj korienky. 
•  Pred konzumáciou klíčky poriadne prepláchneme. 

Naklíčené semienka sa hodia do teplej aj studenej kuchyne. Pridávame ich do šalátov, pomazánok, smoothie, polievok, cestovín, ryže alebo len ozdobiť chlebíčky. 

Klíčky obsahujú mnoho cenných látok a ich pomer záleží na tom kaé zvolíte semienka. Od druhu semienok sa odvíja aj doba klíčenia, väčšinou sa však prvé klíčky objavia do 2 dní. Hotové klíčky je možné uchovávať v chladničke 1-2 týždne. 

Veľkosť: priemer 11 cm

Množstvo:1 ks

Materiál: nehrdzavejúca oceľ s hliníkovou lištou

Krajina pôvodu: ČR