Ghí prepustené maslo 400ml Wolfberry

Značka: Wolfberry
8,90 € –5 %
ghi 400 ml wolfberry
8,90 € –5 % 8,45 € 7,04 € bez DPH 2,11 € / 100 ml
Na externom sklade
Položka bola vypredaná…

 Ghí je maslový tuk vyrobený podľa starodávneho ajurvédského receptu prepúšťaním 100% masla

Detailné informácie

Podrobný popis

Maselný tuk, ktorému sa dnes hovorí podľa indickej kuchyne ghí, nie je žiadnou novinkou ani v českých luhoch a hájoch. Naše babičky, alebo slávna kuchárka Magdalena Dobromila Rettigová, mu hovorili prepustené maslo alebo šmolc. Oceňovali predovšetkým to, že vďaka absencii vody a bielkovín sa nekazí, takže v dobre uzavretej nádobe vydrží na chladnom a temnom mieste aj niekoľko mesiacov.

Ghí je čistý tuk, ktorý sa pripravuje veľmi pomalým prepúšťaním masla. Pri tejto procedúre sa z masla odparuje voda, ale aj vznikajúca pena, v ktorej sú mliečne bielkoviny, cukry a ďalšie látky, ktoré obsahuje bežné maslo. Výsledným produktom je naozaj čistý tuk, ktorý má žltú farbu a lahodnú maslovú vôňu aj chuť s mierne sladkastým, orechovým podtónom.

Ghí sa síce vyrába z masla, ale vďaka spracovaniu sa v ňom nenachádza laktóza ani kazeín. Vďaka tejto vlastnosti si ho môžu, po porade s lekárom, dopriať aj ľudia, ktorí majú radi chuť masla, ale trpia alergiou na niektorú z mliečnych zložiek.

Ďalšou z jeho neoceniteľných vlastností je veľmi vysoký bod zápalnosti, ktorý sa pohybuje okolo 240 °C. Táto schopnosť je dosiahnutá práve vďaka tomu, že pri prepúšťaní masla sú odstránené všetky jeho prímesi. Pri pečení alebo smažení tak nedochádza k prepaľovaniu látok obsiahnutých v tukoch s nižším bodom dymivosti a k ​​ich škodlivému uvoľňovaniu do potravín.

Zloženie: 100% ghí

Nutričné ​​hodnoty v 100 g:
Energia: 3693 kJ/882 kcal;
Tuky: 99 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 65 g;
Sacharidy: 0 g – z toho cukry 0 g,
Vláknina: 0 g,
Bielkoviny: 0 g; ;
Soľ: 0 g;

Minimálna trvanlivosť: V uzavretej nádobe na chladnom a temnom mieste minimálne 12 mesiacov. Pri teplote do 20 ° C môžete ghí skladovať aj mimo chladničku.

Krajina pôvodu suroviny: Poľsko

Vyrobené: V Českej republike

Výrobca: Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Obsah balenia: 400 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Prepustené maslo Ghí
Kvalita: Konvenčná (Nebio)
Obsah laktózy: Bezlaktózové
Obsah lepku: Bezlepkové
Položka bola vypredaná…